İspanya’da yatırım yapmanın faydaları arasında şunlar sayılabilir:

 • Dünyanın en gelişmiş ülkelerinden birinde güvenli yatırım
 • Ekonomik istikrarı yüksek bir ülkede çeşitli yöntemlerle yatırım yapmak
 • Avrupa Birliği’nin dördüncü büyük ekonomisi ve en büyük yatırım pazarı
 • Yeşil Kıtanın en güney ülkesi, özel bir jeostratejik konuma sahip (Afrika ve Güney Amerika’ya açılan kapı)
 • Dünyanın en büyük 11. ticari hizmet ihracatçısı
 • Uluslararası iş ve ekonomik kararların en önemli merkezlerinden birine yatırım yapmak
 • Başta turizm olmak üzere sanayi, tarım ve hizmetlerin çeşitli alanlarında müreffeh ve dinamik bir ekonomi
 • Yaşam kalitesi, sağlık ve uzun ömür göstergeleri açısından dünyanın en iyi ülkelerinden birinde yaşamanın hazzıyla yatırım yapmak ve yaşamak
 • Nitelikli insan gücünün diğer Avrupa Birliği ülkeleriyle karşılaştırıldığında göreli eksikliği
 • “Uluslararası yatırım açısından en az kısıtlama” endeksinde en iyi 10’uncu ülke
 • Avrupa’nın en büyük 100 şirketinden 70’i İspanya’da faaliyet gösteriyor
 • Girişimciler ve yabancı yatırımcılar tarafından iş ve startup kurmak için dünyanın en iyi ülkelerinden biri
 • Yabancı girişimcileri ve yatırımcıları şirket, kurum ve işletme tescili ve kurulumunda İspanyol ve Avrupalı ​​vatandaşlarla ortak olmaya zorlamamak.
 • İspanyol hükümeti tarafından yatırım düzenlemelerinin giderek basitleştirilmesi
 • Yabancı yatırımcılara yönelik yatırım faydalarının eş zamanlı artırılması ve teşvik kanunları
 • Dinamik bir ekonomiyi sürdürmek, teknoloji ve yönetim becerilerini geliştirmek ve iş fırsatlarını teşvik etmek amacıyla güvenli uluslararası yatırım için çok güçlü bir altyapı.
 • Saygın Avrupa bankalarında uluslararası banka hesabı açma imkanı
 1. İspanya’da gayrimenkul ve inşaat projelerine yatırım yapmak
 2. Devlet tahvili satın alarak İspanya’ya yatırım yapın
 3. Hisse satın alarak İspanya’ya yatırım yapın
 4. Şirket tescili yoluyla İspanya’da yatırım
 5. Girişimcilik yoluyla İspanya’ya yatırım yapmak
 1. İspanya’da gayrimenkul ve inşaat projelerine yatırım yapmanın faydaları

. Ticari, konut, arsa vb. dahil olmak üzere gayrimenkul alanında çeşitli güvenli ve karlı yatırım yolları.
. Eğitimsel niteliklere, dile vb. gerek duymadan yatırım vizesi ve altın ikamet alma imkanı.
. Yatırımcının eşi, çocukları ve yaşlı ebeveynleri için altın konut ile birlikte çalışma izni, işletme, Avrupa Birliği’nde eğitim ve vatandaşlık hakları gibi vatandaşlık hakları ve faydaları.
. Schengen bölgesinin diğer ülkelerine vize gerekmeden seyahat etme, eğitim alma vb. izinleri
. Altın ikametgahın 5 yıl sonra İspanya’da daimi ikametgahına dönüştürülmesi (devam zorunluluğu olmadan)
. Milyonlarca euroluk yatırıma gerek yok (şu anda altın rezidansın altın çağını yaşıyoruz, ki şu anda sadece 500 bin euroya İspanya’nın altın rezidansını almak mümkün.)
. 5 yıllık daimi ikamet sonrasında İspanyol pasaportu (dünyanın en güçlü pasaportu) alma imkanı

 1. İspanyol devlet tahvillerinin satın alınması yoluyla yatırım yapmanın faydaları

. Yatırımcıların İspanyol hükümetinden satın alma miktarına ilişkin kısıtlamaların bulunmaması
. İspanya Hazinesi (STRIPS) tarafından sağlanan devlet tahvillerine 2 milyon Euro’dan fazla yatırım yapılması durumunda 5 yıla kadar uzatılabilen oturma izni ve daha sonra daimi oturum alma imkanı.
. Şahsen ve devlet güvenlik görevlileri aracılığıyla tahvil satın alma, saklama ve ticaret imkanı

 1. Hisse satın alarak İspanya’ya yatırım yapmanın avantajları

. Kolaylıkla birlikte karlı yatırım
. Madrid Borsasında (BME) yüksek yatırım güvenliği
. BME’de milyonlarca uluslararası yatırımcının varlığı
. Borsa yatırım fonu (ETF) yatırımcılarına portföyde yüksek çeşitlilik sağlamak.
. İspanyol hisse senetlerine 1 milyon Euro’dan fazla yatırım yapılması durumunda 5 yıla kadar uzatılabilen oturma izni ve ardından daimi oturum alma imkanı.

 1. İspanya’da şirket tescili yoluyla yatırım
  5 yıla kadar uzatılabilen oturma izni ve daha sonra daimi ikamet alma imkanı
  . Serbest meslek sahibi olarak çalışma izni alma imkanı
  . Çalışma ve serbest meslek vizesi veya girişimci vizesi ile iş kurma imkanı
  . Avrupa Birliği’nde 3 bin Euro gibi çok küçük bir sermaye ile limited şirket (Sociedad de Responsabilidad Limitada) tescil etme imkanı
  . Sadece 60 bin euro ile Avrupa Birliği’nde bir anonim şirketin (Sociedad Anónima) tescili imkanı.

İspanya’da girişimcilik yoluyla yatırım yapmak
. İspanya’da iş kurmaya başlayıncaya kadar uzatılabilen 3 yıllık oturma izni alma imkanı; daha sonra daimi ikamet (2 yıl daha hızlı)
. Yenilikçi iş planına dayalı olarak startup lansman adımlarını diğer ülkelerle koordine etmek
. Çeşitli S.L (Sınırlı Sorumluluk) ve S.A (Halka Açık) şirketleri aracılığıyla bir startup kurma imkanı.

2023 yılında 83 milyondan fazla yabancı turist ağırlayan, Afrika ve Latin Amerika’ya açılan kapı olarak yeşil kıtada özel bir jeostratejik konuma sahip, Avrupa’nın en güzel ülkesi ve dünyanın ikinci turizm ülkesi İspanya, dördüncü büyük ekonomi Avrupa Birliği’nin dünyanın en büyük 10’uncu yatırım pazarı ve 11’inci en büyük ticari hizmet ihracatçısı konumundadır. İspanya toprakları, Fransa, Portekiz, Akdeniz ve Atlantik Okyanusu ile sınırı olan geniş toprakları dışında, Kanarya Adaları (8 ana ada), Balear Adaları (İbiza, Mayorka, Minorka) ve küçük adalar dahil olmak üzere birçok cennet adasını içerir. ve aynı zamanda büyüyor
İspanya, başta turizm olmak üzere tarım, sanayi ve hizmetlerin çeşitli alanlarında gelişen ve dinamik ekonomisiyle, dünya zenginlerinin emlak ve iş gibi çeşitli alanlarda çeşitli yöntemlerle yatırım yapmaları için önemli bir merkez konumunda. Uluslararası iş ve ekonomik kararların her zaman en önemli merkezlerinden biri olan, ekonomik istikrarı yüksek, gelişmiş bir ülkede güvenli yatırımın yanı sıra, dünyanın en iyi ülkelerinden birinde “yaşam keyfi” ile kalmak mümkün. Uzun ömür, iş-yaşam dengesi, sağlık, güvenlik ve sosyal bağlantılar dahil olmak üzere deneyimlenen yaşam kalitesi.
İspanya’da “yabancı bir ülkedeki bir göçmenin” yabancılığını hissetmeyeceksiniz; Çünkü bir Batı Avrupa ülkesinde yaşarken çok sayıda yabancıya karşı nazik, sıcakkanlı ve misafirperver insanlarla yaşıyorsunuz. Binlerce yıllık zengin kültürü, biz İranlıların doğu kültürüne çok yakın olan bir toplum ve bu akrabalık, kültürün maddi unsurlarına (bina mimarisi ve el sanatları gibi) ve kültürün maddi olmayan unsurlarına yansımıştır. kültür (aile kurumunun önemi ve zengin tarih gibi). Hükümetin toplumun tüm üyelerinin mutlu yaşamına gösterdiği özel ilgi, her yıl düzenlenen benzersiz festivallere ve “refah hükümeti” politikalarına yansıyor. İspanya dünyanın en iyi sağlık sistemlerinden birine sahiptir. Aynı zamanda 74 en iyi üniversitesi ve ücretsiz yüksek kaliteli okuluyla Avrupa Birliği’ndeki en iyi eğitim sistemlerinden birine sahiptir.
Güney İspanya’nın cennetindeki Malaga şehri, yabancıların çalışması ve yaşaması için dünyanın en iyi şehri haline geldi; Bunun ardından Alicante dünyada ikinci, Valencia ise üçüncü sırada yer alıyor. Forbes’un 2023 yıllık anketine göre, 177 farklı milletten göçmenlerden oluşan dünya istatistik topluluğundan 12.000 kişiden oluşan istatistiksel örneklemle İspanya’dan 5 şehir, “yaşam ve iş” açısından dünyanın en iyi şehirleri listesinde yer alıyor. Yabancılar” göstergeleri. Madrid altıncı, Barselona ise on dördüncü sırada yer alıyor.
Ocak 2024’teki yeni dünya pasaport doğrulama ve sıralama endeksine ve VisaGuide.World web sitesine göre, İspanyol pasaportu 90,36 puanla dünyanın en güçlü pasaportudur (Almanya, Singapur, İtalya ve Fransa ikinci ila beşinci sırada yer almaktadır). ); Ayrıca Passport Index internet sitesinin güvenilir göstergelerine göre İspanyol pasaportu, Birleşik Arap Emirlikleri’nden sonra dünyanın en güçlü pasaportu olup, Amerika, Avustralya, Kanada ve hatta İngiltere ve Japonya.
İspanyol pasaportu alma koşulları
İranlılar genel olarak (doğum, eğitim, girişimcilik vb. gibi özel koşullar hariç), 5 yıllık daimi ikamet (Largo) sonrasında, aşağıdaki koşulları karşılamaları durumunda İspanyol pasaportuna başvurabilirler:
Kurallara uygunluk
Yatırımı sürdürün
Zorunlu devam süresine uygunluk (konaklama türüne bağlı olarak)
A2 seviyesinde (6 seviyenin ikincisi) vatandaşlık ve İspanyolca dil sınavını geçmek
Tatlı İspanyolca, Birleşmiş Milletler’de dünyanın ikinci uluslararası dilidir. Konuşan sayısı açısından Çince’den, konum açısından da İngilizce’den sonra İspanyolca dünyadaki tüm dillerden üstündür. Bu güzel dili öğrenerek, bu dilin zengin Latin müziği, edebiyatı ve sinemasının tadını çıkaracak, yaklaşık 600 milyonluk dünyanın İspanyolca konuşan büyük topluluğuna katılacak ve bu dili işlerinizde kullanacaksınız. ve seyahatler; Çünkü geniş Latin Amerika kıtasındaki (Brezilya hariç) tüm ülkelerin resmi dili ve Kanada eyaletlerinin önemli bir kısmı olan Amerika Birleşik Devletleri ve birçok Avrupa ülkesinin ikinci dilidir.