1. Tüm aile üyeleri için kalıcı pasaportların alınması
 2. Uluslararası bir banka hesabı açmak
 3. Ücretsiz tıbbi hizmetlerden yararlanma
 4. 125’ten fazla ülkeye vizesiz girin veya çevrimiçi olarak havaalanı vizesi alın
 5. Prestijli uluslararası okul ve üniversitelerde ücretsiz eğitim
 6. Türk pasaportu ve ulusal kartındaki ad ve soyadın değiştirilmesi mümkündür
 7. Türk vatandaşlarının Schengen ve İngiltere vizesi alma kolaylığı
 8. E1 ve E2 ABD vizesini almak kolay
 9. Kanada ve Avustralya için uzun süreli veya çoklu vize almak
 10. Herhangi bir alanda işçi veya işveren olarak kısıtlama olmaksızın çalışma imkanı
 11. Emekli aylığını kullanmak ve emekli maaşı almak
 12. Asker satın alma imkanı

Türk yasalarına göre 2024 yılında Türkiye’de yalnızca bazı yabancılar mülk satın alabilecek ve İran da Türk mülkü satın almasına izin verilen ülkelerden biri.

Bu kurallara göre:

 • Türk pasaportu ve vatandaşlığı almak için Türkiye’de mülk satın almanın minimum fiyatı 400.000 ABD dolarıdır.
 • Türk pasaportunun muhafaza edilebilmesi için satın alınan taşınmazın 3 yıl süreyle satılmaması veya devredilmemesi gerekmektedir.
 • Yabancı uyruklu kişilerin Türkiye Cumhuriyeti’nde 30 hektara kadar arazi satın almasına izin verilmektedir.
 • Yabancı uyrukluların, Türkiye Cumhuriyeti’nin askeri-güvenlik bölgelerinde bulunan arazilerinde mülkiyet veya kiralama hakkı olmayacaktır.
 • Yabancı uyruklu kişilerin her ilçe/şehirdeki arazi ve mülklerin yalnızca %10’una kadar satın almasına izin verilmektedir.
 • Türkiye dışında kayıtlı yabancı uyruklu veya tüzel kişilerin, sahiplerinden ve saygın finans kuruluşlarından (bankalardan) taksitli satın alma talebinde bulunmalarına izin verilmektedir. Bu, Türkiye’de işinize yarayacak bir ev satın almanın kurallarından biridir.
 • Gayrimenkul inşa etmek için arsa satın alan yabancıların bunu iki yıl içinde yapmaları gerekiyor.
 • İranlılar arazi, ev ve ticari mülk dahil her türlü mülkü satın alabiliyor.
 • Eğer 400.000 doların altında bir mülk satın alırsanız, Belçika vatandaşı olduğunuz sürece Türkiye’de 2 yıllık oturma izni alabilirsiniz.
 1. En az 400.000 $ değerinde bir mülk satın alarak
 2. Girişimcilik yoluyla Türkiye’de şirket kurarak 50 kişiye istihdam yaratıyoruz
 3. Türk vatandaşıyla evli ve üzerinden 3 yıl geçti
 4. En az 5 yıl sonra iş teklifi, çalışma izni alınması ve işverenden sigorta alınması yoluyla
 5. Bankaya en az 500.000 dolar tutarında ve 3 yıl süreyle yatırım yapılması yoluyla

Türk vatandaşlığı, Türkiye’de kalmanıza izin verilmesinin yanı sıra, bir Türk’ün sahip olduğu tüm avantaj ve ayrıcalıklara sahip bir Türk vatandaşı olarak kabul edildiğiniz anlamına gelir. Vatandaşlık almanın en hızlı yolu, değeri 400.000 dolardan fazla olan bir mülk satın almak ve söz konusu mülkü en az 3 yıl boyunca satmamaktır.
Belirtmek gerekir ki, ilan edilen süreden sonra mülk sahibi, mülkünü Türk ve yabancı herhangi bir kişiye satabilecek.

Gayrimenkul satın alarak Türkiye’de kalmak

 • Gayrimenkulün ekspertiz değerinin 200.000ın altında olmaması gerekmektedir.
 • Türk hükümetinin belirlediği bölgelerde mülk satın almak ve mülkünüzün askeri arazi veya stratejik noktalar çevresinde olmaması gerektiğini belirtmek
 • Yatırımcının vatandaşlık durumunu belirleyen pasaport veya belgenin sağlanması.
 • Başvuru sahibinin medeni durumunu belirleyen tanık ve belgelerin sağlanması.
 • Vergi ve diğer ek masrafların tamamının ödendiğine ilişkin makbuzların Maliye Bakanlığına verilmesi
 • Bu tür ikamet her yıl yenilenebilir

 

Türk turistik konaklama

2024 yılında Türkiye’nin turist konaklaması öncekiyle aynı ancak birkaç değişiklikle. İranlılar 90 güne kadar Türkiye’ye seyahat etmek için vizeye ihtiyaç duymuyor ve sadece Türkiye sınırında pasaport sahibi olarak Türkiye’ye girebiliyorlar. Bu dönemde turistik konaklamayı da kapsamaktadır.

Türkiye’de turistik konaklama iki türlüdür:

 1. Birincisi Türkiye’de 90 günlük konaklama
 2. İkincisi, ev kiralayarak konaklama. Ev kiralayarak 1 yıl turistik ikamet hakkı kazanabilirsiniz. Bu ikamet yeri uzatılamaz ve çalışmaya veya öğrenim görmeye izin vermez.

Türkiye’nin yeni turistik konaklama kanunu

Türk turistlerin kalış süresi bu yıldan itibaren bir yıl olacak. Yabancı uyruklular ve uluslararası koruma kanununa göre, 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren yabancı uyruklu kişiler bir yıl süreyle turistik konut alabilecek.

Bu sayede mülkü kiraladıktan sonra bir yıllık turistik ikamet başvurusunda bulunabilirsiniz. Türk Emniyet Müdürlüğü’nün bilgi alabilmesi için kiralama işleminin doğru ve hukuka uygun olarak yapılması ve noterde tescil edilmesi gerekmektedir. Dikkat Bu ülkede ev kiralayarak kalmak Bu sadece bir yıl Yenilenemez! Bu süre zarfında bir mülk satın almadıysanız, iş bulmadıysanız veya bu makalede ayrıntılı olarak tartışılan diğer ikamet yöntemleri olmadıkça.

Çalışma yoluyla Türkiye’de ikamet

Türkiye’de ikamet almanın yollarından biri çalışmaktır. Bunun için yani iş göçü için Türk bir işverenden iş teklifi almanız gerekmektedir.

 

Eğitim yoluyla Türkiye’de ikamet

Eğitim yoluyla kalmak bu ülkede kalmanın en ucuz ve en kolay yollarından biridir. Türkiye’de eğitim ihtisası denildiğinde bu, eğitim göçü anlamına gelir. Pek çok kişi Türkiye’de eğitim ikameti aldıktan sonra bu ülkeye seyahat ediyor ve lisans, yüksek lisans veya doktora eğitimlerini Türk üniversitelerinde tamamlıyor.

Türkiye, olağanüstü coğrafi ve iklimsel konuma sahip, Avrupa ile Asya arasında bağlantı kuran, eşsiz bir coğrafi konuma sahip, bir kısmı Asya’da, bir kısmı da Avrupa’da yer alan ve uzun zamandır eşsiz bir coğrafi konuma sahip bir ülkedir. iki kıta arasında bir bariyer ve köprü olmuştur, kadimdir ve bu ülkenin ekonomisine önemli etki yapmıştır.
Yüksek hacimli brüt üretim ve ihracat, turizm endüstrisi, tıbbi ve güzellik hizmetleri yoluyla yabancı sermayenin çekilmesi ve çeşitli yabancı yatırım türleri dahil olmak üzere bu ülkede yukarı yönlü bir bakış açısı ile güvenli ve karlı bir platform yaratılmış ve güvenli yatırımlar yapılmıştır. bu ülke garanti edecek Vatandaşlık ve pasaport almak için yapılan yatırım miktarının 250.000 dolardan 400.000 dolara çıkarılmasının yanı sıra, yatırıma başvuranların sayısı azalmadı, aynı zamanda Türk hükümetinin Türk pasaportu alan yatırımcılara ve göçmenlere sağladığı avantajlar da etkili oldu. Ve dikkate alındığında yatırımcı sayısı da arttı.
Ayrıca sunulan istatistiklere göre gayrimenkul satış fiyatının üç yıllık (2019-2022) artışı %417, beş yıllık (2017-2022) istatistikleri ise %442 olup, bu da gayrimenkul alanında yatırımın arttığını kanıtlamaktadır. Bu ülkede mülk çok karlı olacak.
Makro düzeyde hükümet, özel sektörün genişlemesi ve rekabetin artması, iç talebin azaltılması ve ihracatın geliştirilmesi, mekanizma oluşturularak yabancı sermaye çekilmesinin teşvik edilmesi, verimliliğin artırılması gibi avantajlardan yararlanarak kalkınma ve ekonomik büyüme programını sürdürebilmiştir. ve teknolojiyi kullanmak.
CIA, Türkiye’yi gelişmiş ülkeler kategorisinde sınıflandırdı. İktisatçılar ve politikacılar sıklıkla Türkiye’yi yeni sanayileşen bir ülke olarak sınıflandırmakta ve dünyadaki 20 sanayileşmiş ülke arasında saymaktadır. Son birkaç yıldır ekonomik büyümesi en yüksek ülkelerden biri olan Türkiye, Avrupa ülkeleri arasında en güçlü ekonomiler arasında altıncı sırada yer alıyor.Forbes dergisinin milyarder sayısına göre İstanbul’da 2008 yılında 35 milyarder bulunuyor. 74 milyarderle Moskova ve 71. milyarderle New York’un ardından 36 milyarderle dünyada dördüncü sırada yer alan Londra, bu açıdan Tokyo, Hong Kong, Los Angeles ve Dallas gibi şehirlerin önünde yer alıyor.
Türkiye’nin makroekonomideki temel stratejisi, yüksek ekonomik büyüme sağlamak, özel sektörü genişletmek ve daha fazla rekabeti sağlayacak bir mekanizma oluşturmak olmuştur. Özelleştirme, 80’li yılların ortalarından itibaren Türk ekonomi politikalarının gündemine net bir şekilde yerleşmiştir. Türkiye’de özelleştirme, bir yandan devletin ekonomik faaliyetlere müdahalesinin mümkün olduğu kadar azaltılmasına ve kamu iktisadi teşebbüslerinin milli bütçe üzerindeki parasal yükünün azaltılmasına yardımcı olurken diğer yandan da amaçlanmaktadır. Sermaye piyasalarının geliştirilmesi ve kaynakların yeni yatırımlara yönlendirilmesi. Türkiye, kamu desteğini, politika oluşturma ve uygulamada şeffaflığı, ekonomik ve siyasi istikrarı ve hükümetin özel sektöre güçlü desteğini çekerek özelleştirme politikalarını gerçekleştirmede önemli ölçüde başarılı olmuştur. Özelleştirmenin yanı sıra, ekonomi politikası yoluyla yabancı sermayenin komşu ülkeye çekilmesine de özel önem verilmiştir. Türkiye, yatırım için uygun bir platforma sahip olması ve Asya tüketici pazarına yakınlığı nedeniyle yabancı sermaye çekmede en önemli ülkelerden biri olmuştur.

HamiHolding’in Türkiye’deki Projeleri

Türkçe makaleler