• Avrupa ikametgahı:

Avrupa ülkesi Yunanistan’da mülk satın alarak tüm aile üyeleri (baba, anne ve 18 yaş altı çocuklar ile yatırımcının ebeveynleri ve eşinin ebeveynleri) doğrudan Avrupa’da oturma izni alacaktır.

 

  • Avrupa ülkelerinde oturma izni:

Altın Yunanistan vizesi (Avrupa ikametgahı) alarak, tüm aile üyeleri İsviçre, Almanya vb. gibi diğer Avrupa ülkelerinde yaşayabilir veya seyahat edebilir.

 

  • Mevcudiyet ve dil şartı olmadan
  • Tüm Avrupa’ya vizesiz seyahat:

Yunanistan altın ikamet kartı ile İran’dan tüm Avrupa ülkelerine direkt seyahat edebilirsiniz ve Yunanistan’a seyahat etmenize gerek yoktur.

 

  • Ücretsiz eğitim ve tedavi
  • Sermayeyi Euro cinsinden artırın ve koruyun
  • Gayrimenkul kiralamadan euro geliri elde etme imkanı

Mülk satın almak

En az 250.000-500.000 Euro değerinde bir mülk satın almak

Yunan şirketlerinin hisselerini satın almak

En az 400.000 değerinde

Banka hisseleri/tahvilleri satın almak

En az 800.000 değerinde

mevduat hesabı

400.000 değerinde

Paylaşılan mülkiyet

En az 250.000 değerinde

Yunanistan Altın Vizesi, Yunanistan’da mülk satın alarak Yunan ekonomisine önemli katkı sağlayan AB üyesi olmayan vatandaşlar tarafından verilen, Avrupa Birliği’ndeki en popüler yatırım vizesi programlarından biridir. Yunanistan’da yatırım yapmak için çeşitli seçenekler mevcut ancak en yaygın yol, en az 250.000 Euro değerinde gayrimenkul satın almaktır.

Filozofların ve demokrasinin beşiği ve bir ada ülkesi olan Yunanistan
Yunanistan, her yıl dünyanın farklı yerlerinden birçok insanın seyahat ettiği, eşsiz doğaya sahip kadim ve harika bir ülkedir ve son yıllarda bu güzel ülkeye çeşitli yöntemlerle kalıcı göçün miktarı önemli ölçüde artmıştır.

Yunanistan, Avrupa’nın güneydoğusunda, Balkan Yarımadası’nın güneyinde yer alan ve Batı medeniyetinin beşiği olarak bilinen bir ülkedir. Pek çok kişi Yunanistan’ı büyük filozofları, Olimpiyat oyunları, sayısız adası, denizleri ve muhteşem adalarıyla tanıyor. Yunanistan’ın alanı 13.1957 kilometrekaredir ve üç kıtanın bağlantı noktası olarak kabul edilir: Avrupa, Asya ve Afrika; Ayrıca kuzeyden Bulgaristan, Arnavutluk ve Makedonya ile komşudur. Türkiye ayrıca Yunanistan’ın doğusunda yer almakta ve Edirne adı verilen bir şehir üzerinden Yunanistan ile kara sınırına sahiptir. Ege Denizi Yunanistan’ın güney ve doğusunda, Yunan Denizi ise Yunanistan’ın batı kesiminde yer almaktadır. Yunanistan dağlık bir bölgede yer almaktadır ve Yunan topraklarının yalnızca %28’i ekilebilir durumdadır.
Yunanistan’ın konumu bu toprakların gelişmesinde önemli bir etkiye sahip olmuştur. Yunanistan yüzölçümünün beşte biri adalardan oluşuyor ve toplam yüzölçümü İngiltere ile karşılaştırılabilir büyüklükte. Yunanistan’da 1.200 ile 6.000 arasında ada bulunmaktadır ve bunlar büyüklüklerine göre sayılmaktadır; Bu arada 166 ile 227 arasında adada bu insanlar yaşıyor. Doğu Yunan adalarından bazıları Türkiye kıyılarından sadece birkaç mil uzaktadır. Ayrıca geçmişte Yunanistan’ın geniş bölgelerinin kuraklığından dolayı birçok insan dünyanın farklı yerlerine göç etmiş, bugün ise pek çok Yunanlı dünyanın farklı yerlerinde yaşamaktadır.

Yunanistan’ın başkenti, 20. yüzyılın ikinci yarısından itibaren hızla gelişip büyüyen Atina şehridir. 3000 yıllık bu şehrin adı Yunanca Athena kelimesinden gelmektedir. Atina’nın 2021 yılı nüfusu yaklaşık 3.153.225 kişi olup, Yunan nüfusunun yaklaşık üçte birinin başkent ve banliyölerinde yaşadığı söylenebilir. Atina, Sokrates, Platon ve Aristoteles dahil olmak üzere birçok dünya filozofunun doğum yeri olan önemli ve tarihi bir şehir olarak kabul edilir. İlk Olimpiyat Oyunlarının bu şehirde yapıldığını bilmek ilginçtir. Bu antik kente her yıl çok sayıda turist gelmektedir. Atina’nın sıcak bir Akdeniz iklimine sahip olduğu göz önüne alındığında, bu şehri ziyaret etmek için en iyi aylar kasım ayından mart ayına kadardır.

Yunanistan ülkesi 13 bölgeden oluşmakta olup önemli ve tanınmış şehirlere ve adalara sahiptir. Atina, Selanik veya Selanik, Patras ve Pire şehirleri Yunanistan’ın en önemli ve ünlü şehirleri arasındadır. En ünlü Yunan adası adını mutlaka duymuş olduğunuz Girit adasıdır. Bazı Yunan adalarının özel mülkiyete sahip olduğunu da belirtmek gerekir.